lecke az ms office program számítástechnikájáról. Irodai programok


„Az óra pedagógiai önelemzése”

Az óra pedagógiai önelemzése

Osztály: 8v
Tétel: informatika
Felszerelés:

Az óra típusa: lecke az új ismeretek, készségek és képességek elsajátításában.

Az óra céljai:

Az óra céljai:

    Segítsen a tanulóknak megérteni a multimédiát és megismerkedni a multimédiás prezentációkat készítő programokkal.

    A tanulók információs kultúrájának, figyelmességének, pontosságának, fegyelmezettségének, kitartásának elősegítése

    Gondolkodás, kognitív érdeklődés, számítógépes ismeretek fejlesztése, multimédiás szoftverekkel való munkavégzés.

Az óra helye az általános órarendszerben: „Számítógépes bemutatók. Multimédiás programok" 3 akadémiai órára készült, ez az első lecke ebben a témában.

Az osztályba 6 tanuló jár, ebből 4 lány és 2 fiú. Az egységes követelmények teljesítése, a csoportos és egyéni munka kombinálása, az órai fegyelem segítette a tanórai célok elérését.

Az órán jó volt a fegyelem, a tanulók szervezetten végezték el a feladatokat. A tanulók láthatóan érdeklődtek az általuk tanult tárgy iránt.

Az óra felépítése megfelel a célnak, az óra a kritikai gondolkodás technológiájával zajlott. A célok alapján a következő óraszerkezetet választottuk, amely a következő szakaszokból áll:

    Szervezési szakasz (közös üdvözlés, az osztály munkakészültségének ellenőrzése)

    Az ismeretek felfrissítése és a tanult anyag asszimilációjának ellenőrzése (a tanulók emlékezetében reprodukálják a tanult témák legfontosabb pontjait, amelyek egy új téma tanulmányozásához szükségesek lesznek. Ezzel egyidejűleg az anyag asszimilációs szintjét ellenőrizheti korábbi leckéket, hiányosságokat azonosítani, hiányosságokat megszüntetni, fejleszteni a meghallgatás és a válaszelemzés képességét.

    Elméleti rész. Ebben a szakaszban magyarázó és szemléltető tanítási módszert alkalmaznak. Ez a munkaforma magában foglalja a verbális, mechanikus és vizuális memóriát, amely hozzájárul a hosszú távú memória kialakulásához.

    Gyakorlati rész. Ebben a szakaszban a számítógépes csoportmunkát alkalmazták, ahol megismerkedtünk a prezentáció elkészítésének szakaszaival.

    A házi feladat összegzése és kitűzése. A házi feladat magában foglalja a tudás megszilárdítását, és utasításokat tartalmaz a végrehajtására.

Következtetés: Az órán kitűzött célok megvalósultak, vagyis a tanulók kialakítottak: fogalmakat a multimédiás technológiáról, számítógépes bemutatásról, megtanulták az alkotás szakaszait. Az óra alatt jó érzelmi hátteret tartottam fenn az osztályban. A tanulók az óra minden szakaszában figyelmet és érdeklődést tanúsítottak.

A formák és módszerek változatossága, valamint az óra felépítésének következetessége lehetővé tette a monotónia elkerülését és a tanulók újratöltését.

A dokumentum tartalmának megtekintése
„Cím egy nyílt leckéhez”

Számítógépes prezentációk. Multimédiás programok.

Informatika tanár:

Petrova S.A.

Az óra céljai: ismerje a multimédiás technológia, a számítógépes prezentáció fogalmait, ismerje a prezentáció elkészítésének szakaszait és tudja ezeket a szakaszokat alkalmazni a prezentáció elkészítésekor.

Dátum: 2014. február 24
Az óra típusa: lecke az új ismeretek, készségek és képességek elsajátításában.

Mód: vizuális, csoportos, magyarázó és szemléltető.

Recepció: párbeszédes.

Felmérés módszere: praktikus PC-n.

Felmérés típusa: kombinált (szóbeli, gyakorlati).

Az óra felépítése: szervezési mozzanat, tudásfrissítés, elméleti rész, gyakorlati rész, házi feladat, tanulói kérdések, óra összefoglaló, értékelés.

Felszerelés: PC, mobil tanterem, multimédiás projektor, tábla

Számítástechnika lecke jegyzetei "Számítógépes bemutatók"

Az óra céljai.
    Tanulási cél– ismeretek formálása a felhasználás céljairól, típusairól, létrehozásának szakaszairól, prezentációiról, gyakorlati készségek fejlesztéséről az OpenOffice.org Impress programban végzett munka során. Nevelési cél– a tudáshoz való pozitív hozzáállás elősegítése, a tanulók kreatív képességeinek fejlesztése. Fejlesztési cél– érdeklődés kialakítása e téma iránt, kommunikációs kultúra, mentális működés javítása.
Az óra céljai.
    Mutassa be ennek a témának a jelentőségét a modern társadalomban. Ismertesse meg a tanulókkal a „prezentáció” fogalmát, a prezentáció elkészítésének típusait és szakaszait. Fedezze fel a prezentáció vázlatainak példáit. Ismertesse meg a tanulókkal az alapvető prezentációfejlesztő programokat. Ismertesse meg a tanulókkal az OpenOffice.org Impress program felületét. Fedezze fel az OpenOffice.org Impress tálcáját. Alkalmazza a tanultakat tesztprezentáció létrehozásához az OpenOffice.org Impressben.
Az óra típusa: lecke az új anyagok tanulásáról. Az óra típusa: vegyes lecke. Didaktikai támogatás: elektronikus prezentáció „Számítógépes prezentációk”.

Az óra előrehaladása:

Nem. Tegyük fel, hogy egy információs projektet védek a „19. század találmányai” témában! Hallgatók vagytok. Valószínűleg nem? Mivel a történet tartalmazza a szerzők nevét, leírást a találmányok megjelenéséről, képességeikről, hogy mit kellene beleírnom a történetembe, hogy kedvet kapj a meghallgatáshoz, és az anyag jobban emlékezzen? Természetesen, ha a projektem védelmét a szerzőkről és találmányaikról készült képek kísérik, a főbb gondolatokat megírják és kiemelik, akkor a hallgatónak, pl. érdekesebb lesz hallgatni és jobban emlékezni fog az ember a vizuálisan bemutatott információkra. Mondja, milyen esetekben lehet szükség az információs projektek védelmére gondolod, hogy korábban is használtad az anyagot, igaz, régen plakátokat rajzoltak erre a célra, aztán megjelent a vetítési technológia: epidioszkóp, diavetítő, írásvetítő váltották fel számítógépes prezentációk .Szeretnéd megtanulni, hogyan kell ilyen prezentációkat készíteni és a mindennapi életben használni. Mit gondolsz, mit kell ehhez tudnod, és mit kell tenned. Gratulálok! Így megállapíthatjuk, hogy munkánk szakaszonként zajlik majd A mai órán megismerkedünk a „prezentáció” fogalmával, az alkotás típusaival és szakaszaival, áttanulmányozzuk a prezentációs diagramokat, elemezzük azokat, és kapunk is. ismerkedjen meg a prezentációs fejlesztő programmal, és készítsen egy próbaprezentációt. Tehát nyissa ki a füzeteit, írja le a mai óra dátumát és témáját „Számítógépes bemutatók”.Ön szerint mit jelent a „prezentáció” szó prezentációt, bemutatót jelent a monitor képernyőjét a táblához Helyes , projektor. A monitor képernyőjének tartalmát (jelen esetben a bemutatót) a táblára vetíti, amely a képernyő. (Projektor bemutató). Minél hatékonyabb a prezentáció, annál jobban kihasználja a multimédiás technológiák lehetőségeit. Emlékezzünk, mi az a "multimédia"?

Gratulálok! Tehát szerinted milyen esetben tekinthető hatékonyabbnak egy prezentáció Természetesen minél többféle médiát használnak egy prezentációban (szöveg, grafika, animáció, hang, videó), annál hatásosabb egy prezentáció ún diák .Gondold le és írd le a füzetedbe a prezentáció pontosabb, véleményed szerinti meghatározását. A prezentáció diasorozat. Egyetlen dia tartalmazhat szöveget, rajzokat, fényképeket, animációt, videót és hangot.
De többféle prezentáció létezik. Nézzük meg, miben különböznek egymástól. (Prezentációk bemutatása. Az első bemutatóban a diák manuálisan vált, a másodikban pedig automatikusan). Szóval mi van az első bemutatóval? A másodikról? Mi a különbség, ugye, a diaváltásban van a különbség Az első példában a diák manuálisan, a másodikban pedig automatikusan történik. Ez két különböző típusú prezentáció: egy forgatókönyvezett bemutató és egy folyamatosan futó prezentáció.

    Prezentáció forgatókönyvvel – diavetítés az előadó irányítása alatt. Számítástechnika órákon látunk példát ilyen előadásra. Van egy diasorozat, amely a képernyőn lebegő címeket, animált szöveget, diagramokat, grafikonokat és egyéb illusztrációkat tartalmazhat. Én vagyok az előadó, mivel a diavetítést kiegészítő anyagokkal kísérem, és magam határozom meg az egyes diavetítés időpontját. Ezt az előadásmódot egyre gyakrabban alkalmazzák az iskolások oktatási és tanórán kívüli tevékenységeiben. Folyamatosan futó bemutató – nincs párbeszéd a számítógép és a felhasználó között, és nincs gazdagép. Különböző kiállításokon találhatunk ilyen előadásokat. Például egy feltörekvő művész festményeiből álló kiállításon láthat egy multimédiás kivetítőt, amely egy rövid videót vetít a képernyőre a művészről, amely tartalmazza fényképeit, életrajzát és főbb műveit. Te néző vagy. Ennek a videónak nincs gazdája. A diák a készítő által beállított bizonyos idő elteltével automatikusan átvált.
Mielőtt megismerkednénk a 3. típusú prezentációkkal, emlékezzünk arra, hogyan keresünk információt az interneten. 1. lépés – beírunk egy lekérdezést a keresőbe, pl. az információt, amit meg kell találnunk. Így van, az alábbi listából válassza ki a megfelelő webhelyet, és kattintson rá az egérrel. Így a szövegrészlet átmenetet feltételez egy másik weboldalra, amikor rákattint. Ezért van kapcsolat a két weboldal között. Ezt hívják hiperhivatkozásnak. A prezentációkban pedig hiperhivatkozásokat is szervezhetünk a diák között. Egy ilyen prezentációt interaktívnak nevezünk. Emlékezzünk, mit jelent az „interaktív” szó. Azok. Párbeszéd zajlik a felhasználó és a számítógép között.
    Interaktív bemutató – párbeszéd jön létre a felhasználó és a számítógép között. Ebben az esetben a prezentációt nem az előadó, hanem a néző (felhasználó) irányítja, azaz. ő maga keresi az információt, meghatározza annak észlelésének idejét, valamint a szükséges anyag mennyiségét. Ebben a módban a hallgató egy multimédiás prezentáció formájában megvalósított képzési programmal dolgozik. Nézzünk egy példát Tegyük fel, hogy egy informatika órán a tanár egy multimédiás bemutató formájában megvalósított képzési programot adott az önálló otthoni munkához. Amikor megnyitja ezt a bemutatót, 1 diát lát, amely ennek a programnak a tartalma. Ha kiválasztja a kívánt témát, és rákattint a bal gombbal, pontosan arra a diára jut, amelyben az Ön által választott téma leírása lesz. Így nem kell végiggörgetnie az összes anyagot, hogy megtalálja a szükséges információkat.
Hagyományosan azt a következtetést vonhatjuk le, hogy a hiperhivatkozás egy dián lévő kiemelt szó vagy kép, amelyre kattintva a szót vagy képet magyarázó diára jutunk. Nézzünk egy példát egy interaktív bemutatóra. (Példa bemutató). A következő leckében megismerkedünk az egyes prezentációk elkészítésének jellemzőivel.
A prezentáció készítése egy lépésről lépésre zajló folyamat. Mit gondol, hol érdemes elkezdenie, ha bármilyen témában szeretne prezentációt készíteni? Így van, először át kell gondolni, hogy milyen diák lesznek a bemutatóban, és mit tartalmaznak. Így,Az 1. szakasz a szkript létrehozása. Ez a szakasz fontos szerepet játszik, mivel a létrehozás előtt át kell gondolni az egyes diák tartalmát, valamint a köztük lévő hiperkapcsolat meglétét (ha van). Ezért minden prezentáció alapja egy diagram, amely egymással összekapcsolt diákból áll. Tekintsük a következő diagramokat: a) Indul Vége

b)
Indul Vége




Ön szerint miben különböznek ezek a sémák? Hogyan lesz megszervezve az 1. számú séma bemutatása? Így van, a diák egymás után megy. Bemutatás a 2. számú diagrammal? Itt egy hiperhivatkozás lesz a diák között szervezve, azaz. a felhasználó más utat is választhat a diák számára. Vegyük azt a következtetést, hogy az 1. séma a prezentáció legegyszerűbb felépítése. A szkriptelt bemutatók vagy a folyamatosan futó prezentációk rendelkezhetnek ezzel a struktúrával. A 2. számú séma összetett prezentációs struktúra. Egy interaktív prezentációnak lehet ilyen felépítése. Mit csinálsz ezután, ha elkészült a prezentáció forgatókönyve, átgondolták a diagramot? 2. szakasz – prezentáció fejlesztése szoftver segítségével. Ehhez ki kell választani egy prezentációs fejlesztő programot. Az osztályba tartozó programok mindegyikének megvannak a maga egyéni képességei. Sok hasonlóság van azonban köztük. Mindegyik ilyen program tartalmaz beépített eszközöket animáció készítéséhez, hangok hozzáadásához és szerkesztéséhez, képek, videók importálásához, valamint rajzok készítéséhez. Példa programok:Microsoft PowerPointOpenOffice.org Impress Megismerkedünk és dolgozunk a programmal OpenOffice. orgLenyűgözni. (A programbemutatót magyarázat kíséri) Az Impress egy program az OpenOffice.org-on belül prezentációkkal való munkavégzéshez. Létrehozhat olyan diákat, amelyek sok különböző elemet tartalmaznak, beleértve szöveget, felsorolásjeles és számozott listákat, táblázatokat, diagramokat, képeket és grafikák széles skáláját. Az Impress előkészített szövegstílusokat, vonzó háttérstílusokat és kényelmes súgómenüt is tartalmaz. Az első rendszerindításkor OpenOffice.org Impress egy ablak jelenik meg a képernyőn Robotpilóta előadások.
A varázsló első ablakában válassza ki a prezentáció típusát:

    üres bemutató– új prezentációt hoz létre; sablonból– lehetővé teszi a prezentáció megnyitását egy korábban mentett sablonból; nyissa meg az egyik prezentációt– megnyit egy meglévő prezentációt.
A gomb megnyomásával a következő ablakra léphet Következő.

A második lépésben állítsa be a dia stílusát és a prezentációs médiát. Ezeket a beállításokat később beállíthatja, így kihagyhatja ezt a lépést, és rákattinthat Következő.


A harmadik ablakban válassza ki a bemutatódiák közötti váltás lehetőségeit. Ezek a paraméterek később is beállíthatók. Ezután kattintson a gombra Kész. Megnyílik egy dia létrehozási párbeszédpanelt.


Ez a program munkaterülete OpenOffice. orgLenyűgözni. Látunk egy menüsort ("fájl", "szerkesztés" stb.), eszköztárakat. Mondja el, mely eszköztárak ismertek már Önnek? Hol találkoztál velük. Valóban, ez a Rajz panel, a szövegszerkesztő panel, amellyel az OpenOffice.org Writer szövegszerkesztőjében találkoztunk? Az eszköztárak lehetővé teszik képek, táblázatok, diagramok, diagramok létrehozását és formázását, szöveggel való munkát stb. Az ablak közepén egy üres diát látunk, a jobb oldalon pedig egy tálcát, amellyel fokozatosan ismerkedünk meg. Ha a prezentációs varázslóban nem választott dia hátteret, akkor ezt megteheti a munka megkezdése előtt a tálcán válassza ki az „Oldalháttér” opciót. Ez a háttér lesz az alapértelmezett minden következő diánál. Ha minden diához más hátteret szeretne készíteni, válassza ki a kívánt diát, a kívánt hátteret, kattintson rá jobb gombbal, és válassza az „Alkalmaz a kiválasztott diákra” lehetőséget. Lehetővé teszi az alcímek, törzsszöveg és egyéb objektumok kívánt helyének kiválasztását A dia vagy prezentáció teljes képernyős megtekintéséhez nyomja meg az F5 billentyűt. Válaszoljon kérdésekre.

Diák válaszol:Multimédia– ezek olyan interaktív rendszerek, amelyek egyidejű munkát biztosítanak hanggal, animált számítógépes grafikával, videókockákkal és szövegekkel. Válaszoljon kérdésekre.

Gondold át a definíciót ésírd le egy füzetbe. Kihirdetik az eredményt.

Írj le egy pontosabb meghatározást a füzetedbe.

Átnézik az előadásokat, elemzik, különbségeket találnak, kérdésekre válaszolnak.

Jegyezze fel egy füzetbe az előadások típusait és rövid magyarázatát!

Válaszoljon kérdésekre.

Írd le egy füzetbe az előadás típusát és rövid magyarázatát.

Nézd meg a példát.

Válaszoljon kérdésekre.

Megnézik a diagramokat, összehasonlítják és következtetéseket vonnak le.

Válaszoljon kérdésekre.Rajzolj diagramokat.

Rögzítse a prezentáció elkészítésének szakaszát.

Írja le a példaprogramokat és a főbb jellemzőket.

Válaszoljon kérdésekre.

Írja le a programban való munkavégzés főbb pontjait.

Szerinted milyen prezentációt nevezhetünk a legegyszerűbbnek, igaz, olyat, amelyik kevés médiát használ, például csak szöveget? Ma az órán tesztprezentációt készítünk, melynek diáin szöveges információkat helyezünk el. Az előadás témájául óránk témáját vesszük. Nézd meg a füzetedben, és mondd el, mit helyezhetünk el a prezentáció diáin. Válassza ki a diák hátterét, a szükséges elrendezéseket. A szöveg formázása az OpenOffice.org Impressben hasonló az OpenOffice.org Writer szövegformázásához. Hogyan változtathatjuk meg a betűtípust? Mit jelent a szöveg formázása? Használhat felsorolásos és számozott listát is. Tehát kezdjük a munkát. (A tanulók gyakorlati munkája tanári irányítással).Összefoglaljuk, mit tanultunk ma az órán, és mit tanultunk ma az órán a „Számítógépes prezentációk” témát, és készítettünk egy tesztprezentációt az óra témájáról.
    Miért kell ezt a témát tanulmányoznunk? Mi az a prezentáció? Milyen típusú előadások léteznek, és miben különböznek egymástól? Mire kell gondolnia, mielőtt prezentációt készít?
Gratulálok! A következő leckében az OpenOffice.org Impress program egyéb szolgáltatásaival ismerkedünk meg a prezentáció szkripttel történő létrehozásának lehetőségeivel.

Téma: „Prezentáció készítése forgatókönyvvel

a programban OpenOffice.org Impress"

Az óra céljai.
    Tanulási cél– a hallgatók elsajátítják a forgatókönyvvel számítógépes prezentációk készítéséhez szükséges tudásrendszert, a diaelrendezések megváltoztatásával kapcsolatos ismereteket, az oktatási anyagok tartalmának megértését biztosítják, az OpenOffice.org Impress programban való munkavégzés során gyakorlati készségeiket tovább fejlesztik. Nevelési cél Fejlesztési cél
Az óra céljai.
    Tekintse át a korábban tanult anyagokat. Ismertesse meg a tanulókkal az OpenOffice.org Impress program új funkcióit. Ismerje meg a prezentáció szkripttel történő létrehozásának jellemzőit. Mutasson példát egy prezentációra egy szkripttel, és elemezze azt. Alkalmazza a tanultakat egy szkripttel ellátott prezentáció létrehozásához az OpenOffice.org Impressben.
Az óra típusa: kombinált óra. Az óra típusa: gyakorlati munka óra. Anyagi és technikai felszereltség: számítástechnika terem, multimédiás projektor vetítővászonnal. Didaktikai támogatás: elektronikus prezentáció „Példa prezentációra forgatókönyvvel”, kártyák a gyakorlati munka elvégzéséhez számítógépen.

Az óra előrehaladása:

Nem. Mit helyezhetünk el a dián. Tudjuk, hogyan kell szöveget elhelyezni a dián és formázni? Mondja, ahhoz, hogy teljes értékű prezentációkat tudjunk készíteni, elég, ha csak szöveggel dolgozhatunk? Hát persze, hogy mit tehetünk még a diára? Bármilyen prezentáció színesebb, fényesebb, vizuálisabb lesz. Emlékezzünk arra, hogyan szúrtunk be képeket egy szöveges dokumentumba. Az OpenOffice.org Writer program „Beszúrás” – „Kép – „Fájlból” parancsa a számítógép memóriájában található kívánt képet beszúrhatjuk a diára. (Kép diába beillesztésének bemutatása).Írjuk le a füzetünkbe:Képek beszúrása diába: „Beszúrás” – „Kép” – „Fájlból”.Egy kép beszúrásával megváltoztathatjuk a méretét, hozzáadhatunk árnyékot és egyéb effektusokat, valamint bárhol elhelyezhetjük a dián A program a „Szín” gomb segítségével képes a kép színével dolgozni.

A méret megváltoztatásakor fontos az arányok megtartása. Ezt úgy teheti meg, hogy átméretezés előtt lenyomva tartja a SHIFT billentyűt. (Képszerkesztés bemutatója).Így szöveget és képeket illeszthetünk a diába Hasonlítsuk össze a két prezentációt. (Prezentáció bemutatása animációs effektusok nélkül és animációs effektusokkal). Mondja, miben különböznek a prezentációk. Ezt úgy teheti meg, hogy a tálcán az Effektusok lehetőséget választja.

Válassza ki az objektumot, a tálcán az „Effects” paraméterben kattintson a „Hozzáadás” gombra, és válassza ki a kívánt hatást.

Megválaszthatjuk a hatás sebességét, irányát. Alapértelmezés szerint az objektum megjelenése egy egérkattintással történik, de ezt megváltoztathatjuk a „Start” menüpontban - „Az előző után” / „Együtt az előzővel” Az effektusok beállításának sorrendjében objektumok, ebben a sorrendben jelennek meg megtekintéskor. (A diaobjektumok animációs beállításainak bemutatása). Próbáljon meg létrehozni egy algoritmust az objektumok animációjának beállításához. Hallgassuk meg az eredményeket. Objektumok animációja:

    Válassza ki a kívánt objektumot. Válassza ki az Effektusok lehetőséget a tálcán. Kattintson a "Hozzáadás" gombra, és válassza ki a kívánt hatást. Állítsa be az effekt paramétereket.
Mivel forgatókönyves prezentációt készítünk, a diák az egérkattintással megváltozik, mert a diavetítéshez további információk is társulnak. Mielőtt továbblépnénk a gyakorlati feladatra, nézzünk meg ismét egy forgatókönyves bemutatót. (Példa bemutató). Ma egy prezentációt készítünk forgatókönyvvel a „Fehérorosz Köztársaság látnivalói” témában. Kártyákat adok, figyelmesen olvassa el a bemutató 3 diából. Az 1. diára felírja a „Belorusz Köztársaság látnivalói” nevet, és a második diától kezdve elhelyezi a kártyákon feltüntetett látnivalóval kapcsolatos információkat. Meg kell mutatnia kreativitását, és önállóan kell kiválasztania a szükséges háttereket, elrendezéseket, animációs effektusokat, és 2 dián kell elrendeznie a javasolt információkat és képeket.

Óraterv egy számítástechnika és IKT órához.

Téma: „Folyamatosan futó prezentáció készítése

a programban OpenOffice.org Impress"

Az óra céljai.
    Tanulási cél– a folyamatos prezentáció készítéséhez szükséges tudásrendszer elsajátítása, a diaelrendezés megváltoztatásával kapcsolatos ismeretek fejlesztése, az oktatási anyagok tartalmának megértésének biztosítása, az OpenOffice.org Impress programban végzett munka során gyakorlati készségek továbbfejlesztése. Nevelési cél– a tudáshoz való pozitív hozzáállás elősegítése, a tanulók alkotómunkájának feltételeinek megteremtése, a tanulók alkotóképességének fejlesztése. Fejlesztési cél– e téma iránti érdeklődés kialakítása, kommunikációs kultúra, önállóság a gyakorlati feladatok elvégzésében, a mentális működés javítása, az érzelmi szféra fejlesztése.
Az óra céljai.
    Tekintse át a korábban tanult anyagokat. Ismertesse meg a tanulókkal az OpenOffice.org Impress program új funkcióit. Ismerje meg a folyamatosan futó prezentáció létrehozásának funkcióit. Mutassa meg az elrendezések bármilyen módon történő megváltoztatásának képességét. Mutasson példát egy folyamatosan futó prezentációra, és elemezze azt. Alkalmazza a tanultakat egy folyamatosan futó bemutató létrehozásához az OpenOffice.org Impressben. Egyéni munkavégzés azokkal a tanulókkal, akiknek nehézségei vannak a programmal való munka során.
Az óra típusa: kombinált óra. Az óra típusa: gyakorlati munka óra. Anyagi és technikai felszereltség: számítástechnika terem, multimédiás projektor vetítővászonnal. Didaktikai támogatás: elektronikus prezentáció „Példa egy folyamatosan futó prezentációra”, kártyák gyakorlati munkavégzéshez számítógépen.

Az óra előrehaladása:

Nem. Emlékezzünk rá, mit jelent – ​​egy folyamatosan futó prezentáció. Igaz, egy ilyen prezentációban nincs párbeszéd a felhasználóval és nincs előadó? Egy meghatározott idő elteltével automatikusan csúszik. Hol találunk ilyen előadásokat? Hol használhatjuk az ilyen típusú prezentáció létrehozásának lehetőségét. Ma a leckében arról lesz szó, hogyan készítsünk ilyen prezentációt az OpenOffice.org Impress programban? Megfontoljuk a dia elrendezésének megváltoztatásának lehetőségét is. Írja le a füzetekbe az óra dátumát és témáját „Folyamatosan futó prezentáció készítése a programbanOpenOffice. orgLenyűgözni». Beszúrhatunk szöveget és képeket a kiválasztott elrendezésnek megfelelően. A javasolt elrendezések mindig megfelelnek a követelményeinknek. Ezért a prezentációtervező programban könnyen módosítható a javasolt elrendezés. Ha rákattint ennek a területnek a szegélyére, nagyíthatja, kicsinyítheti, áthelyezheti a kívánt helyre, sőt másolhatja is. (Az elrendezés megváltoztatásának bemutatója).

Tehát mit illeszthetünk be egy diába? Fontos megjegyezni, hogy a Rajz eszköztár segítségével diagramot, táblázatot illeszthet be, illetve diagramot vagy képet is készíthet. Mindezek a szolgáltatások hasonlóak az OpenOffice.org Writer programhoz.

Mit kell tenni a prezentáció folyamatos futtatásához "Csamódosítás" opció.

Itt kiválaszthatunk egy további diaátmenet effektust, és beállíthatjuk a sebességét. A „Diák módosítása” menüpontban is konfigurálható automatikus átmenet n másodpercig . Így a dia „lefagy” mindaddig, amíg ebben a bekezdésben megadta. Ha rákattint az „Alkalmazás minden diára” gombra is, a kiválasztott hatás és idő automatikusan az összes diára érvényesül. (A diaváltás beállításainak bemutatása). Most próbáljon meg saját maga létrehozni egy algoritmust a diamódosítások beállításához csúszáskorrekciós algoritmus:

    Ugrás 1 diára. A tálcán válassza a Diaátmenet opciót. Válassza ki a kívánt diaátmenet effektust, és állítsa be a sebességét. Folyamatosan futó prezentáció létrehozásához válassza az automatikus diasorolást, és adja meg a másodpercek számát. Ha az egyes diák időzítése megegyezik, kattintson az Alkalmazás az összes diára gombra.
Ön szerint mi határozza meg az egyes diák időzítését. Fontos az időzítés helyes beállítása, hogy a nézőnek legyen ideje elolvasni a dián lévő szöveget és megnézni a képeket és hogyan állíthatunk be automatikus diaátmenetet egy folyamatosan futó prezentációhoz. Nézzünk egy példát egy ilyen bemutatóra. A mai napon egy folyamatosan futó előadást készítünk a „Számítástechnika fejlődéstörténete” témában, ezzel felidézve a 8. osztályos kártyákat, olvassátok el figyelmesen. Az első dián helyezze el a legelső számlálóeszközöket, és írjon rövid információkat róluk. A második dián mindegyikőtök egy-egy tudóst és találmányát ábrázolja, hogy könnyebb legyen a számolás. Vannak ilyen elrendezések az OpenOffice.org Impressben? Hogyan hozhatjuk létre ezeket az összes diaobjektumot animációs effektusok beállításához, valamint a prezentáció folyamatos futtatásához, azaz automatikus diaátmenetek beállításához? Mutasd meg kreativitásodat, kezdjük a munkát!

Óraterv egy számítástechnika és IKT órához.

Téma: (Munkafigyelés, javítás).

a programban OpenOffice.org Impress"

Az óra céljai.
    Tanulási cél"Interaktív prezentáció készítése Nevelési cél– a tudáshoz való pozitív hozzáállás elősegítése, a tanulók alkotómunkájának feltételeinek megteremtése, a tanulók alkotóképességének fejlesztése. Fejlesztési cél– e téma iránti érdeklődés kialakítása, kommunikációs kultúra, önállóság a gyakorlati feladatok elvégzésében, a mentális működés javítása, az érzelmi szféra fejlesztése.
Az óra céljai.
    – a hallgatók elsajátítják az interaktív prezentáció készítéséhez szükséges tudásrendszert, saját diákháttér létrehozásával kapcsolatos ismereteket, biztosítják az oktatási anyagok tartalmának megértését, az OpenOffice.org Impress programban való munkavégzés során folytatják a gyakorlati készségek fejlesztését.
Az óra típusa: kombinált óra. Az óra típusa: gyakorlati munka óra. Anyagi és technikai felszereltség: számítástechnika terem, multimédiás projektor vetítővászonnal. Didaktikai támogatás: Tekintse át a korábban tanult anyagokat. Ismertesse meg a tanulókkal az OpenOffice.org Impress program új funkcióit. Ismerje meg, hogyan hozhat létre diákat eredeti háttérrel. Ismerje meg az interaktív prezentáció létrehozásának jellemzőit. Mutasson példát egy interaktív prezentációra, és elemezze azt. Az OpenOffice.org Impress programban interaktív prezentáció készítése során megszerzett tudást alkalmazza. Egyéni munkavégzés azokkal a tanulókkal, akiknek nehézségei vannak a programmal való munka során. Készítsen szóbeli felmérést a „Prezentáció készítése az OpenOffice.org Impress programban” témakör főbb pontjairól.

Az óra előrehaladása:

# Az OpenOffice.org Impress szabványos oldalháttérrel rendelkezik, amelyet prezentációiban használ. Mindig megfelelőek lesznek bizonyos témákhoz? Így van, néha ezek a hátterek nem illenek bizonyos témákhoz. Ezért saját eredeti hátteret készítenek. A nekünk tetsző hátteret az interneten kell beillesztenünk. Milyen parancsokat használhatunk ehhez: „Beszúrás” – „Kép” – „Fájlból”. Ezután ki kell nyújtani, hogy illeszkedjen a dia méretéhez, válassza ki a kívánt elrendezést, és kattintson a „Küldés vissza” gombra az alsó „Rajz” panelen.


Így a képed lesz a háttér, és ráírhatod a szükséges információkat és beilleszthetsz más képeket is, de leggyakrabban a kép nagyon világos és a szöveg beleolvad a háttérbe. Mondja, hogy növelnie kell a fényerőt vagy a kontrasztot, hogy halványabb legyen.

(Háttér létrehozásának bemutatója). Próbáljon meg saját maga létrehozni egy algoritmust. Hallgassuk meg az eredményeket Jegyezzük fel a kapott háttér létrehozási algoritmust:
    Illessze be a kívánt képet, amely háttérként van kiválasztva (parancs: "Beszúrás" - "Kép" - "Fájlból"). Nyújtsa ki, hogy illeszkedjen a csúszdához. Válassza ki a kívánt elrendezést. Jelölje ki a képet, és a Rajz eszköztáron kattintson a Visszaküldés gombra. A kép szerkesztéséhez használja az eszköztárat.
Emlékezzünk vissza, mi az interaktív prezentáció. Így van, egy ilyen bemutató párbeszédet biztosít a felhasználó és a számítógép között. Az interaktív bemutató hiperhivatkozások jelenlétét is biztosítja. Mi az a hiperhivatkozás?
A hiperhivatkozások két típusra oszthatók:
    hiperszöveg – hiperhivatkozás kerül alkalmazásra egy szöveges karakterláncra; hipermédia – nem szöveges objektumokra (képekre, diagramokra stb.) alkalmazott hiperkommunikáció.
Interaktív prezentáció létrehozása előtt át kell gondolnia a forgatókönyvet és az átállási tervet. Nézzünk egy példát Tegyük fel, hogy interaktív prezentációt szeretnénk készíteni „Március 8.” témában. Mi lehet az előadásomban, az előadásom 1 diája tartalmazza a címet és az összefoglalót: * Az ünnep története* Gratulálok* Képeslapok

Az első dián pedig egy hiperhivatkozás kerül a szövegsorokra. Így az „Ünnep története” sorra kattintva eljutunk arra a diára, ahol ezt a történetet ismertetjük. Hasonlóan a „Gratulálunk” és a „Képeslapok” sorokhoz, de az ünnep történetének elolvasása után vissza kell térnünk az 1. diára. Ehhez hozzon létre egy „Vissza a tetejére” gombot, és alkalmazzon rá egy hiperhivatkozást. És erre a gombra kattintva visszaléphet 1 diára és kiválaszthatja a következő elemet. Hogyan hozhatunk létre gombot? Melyik eszköztár segíthet nekünk, ez igaz, a Rajz eszköztár? Bármilyen geometriai alakzat segítségével létrehozhatunk egy gombot. Próbáljuk meg felvázolni a táblán a bemutatónkat.

Hány dia van a prezentációban? (4) És fontos megjegyezni, hogy először létrehozzák az összes diákat, megtervezik azokat, és csak az utolsó szakaszban szerveznek hiperhivatkozásokat a kapott diák között. A hiperhivatkozások rendszerezése az OpenOffice.org Impressben meglehetősen egyszerű. A legfontosabb dolog az, hogy döntsön a kapcsolatokról. A hiperhivatkozás létrehozásához ki kell választania a kívánt sort vagy objektumot, és végre kell hajtania a „Beszúrás” - „Hiperhivatkozás” parancsot. Megnyílik egy ablak. A bal oldalon válasszuk a „Hivatkozás a dokumentumhoz”, keressük meg a „Hivatkozás a dokumentumelemhez” sort, és válasszunk ki egy adott diát szám szerint (N oldal).


(A diák közötti hiperhivatkozások rendszerezésének bemutatása). Próbálja meg létrehozni a hiperhivatkozások létrehozására szolgáló algoritmust. Hallgassuk meg az eredményeket. Írjuk fel a kapott algoritmust a hiperhivatkozások létrehozására:
    Válassza ki a kívánt vonalat vagy objektumot. Hajtsa végre a „Beszúrás” - „Hiperhivatkozás” parancsot. A párbeszédpanelen válassza a Hivatkozás a dokumentumhoz lehetőséget. Keresse meg a „Hivatkozás a dokumentumelemhez” sort, és kattintson a sor bal oldalán található gombra. Válassza ki annak a diának a számát, amelyre át szeretne helyezni. Kattintson az Alkalmaz gombra.
Felhívom a figyelmet arra, hogy hiperhivatkozást nem csak a prezentáció diákjai között, hanem a számítógép memóriájában található dokumentumok között is szervezhet például az íróról, L.N. Tolsztoj, nem szükséges beilleszteni a képét, de megadhatja a kép elérési útját a számítógépén. Ehhez kiemelem az „L.N. Tolsztoj”, végrehajtom a „Beszúrás” - „Hiperhivatkozás” parancsot, és kiválasztom a „Dokumentum” sort. (A dia és a számítógép memóriájában található egyéb dokumentumok közötti hiperhivatkozások szervezésének bemutatása). Megmutattuk tehát, hogyan készíthet eredeti hátteret a diákhoz, és megtanultuk, hogyan lehet hiperhivatkozásokat rendezni a diák és más dokumentumok között. Nézzünk egy példát egy interaktív bemutatóra. Ma elkészítjük Önnel a „Világ városai” interaktív bemutatóját. Adok neked kártyákat, nézd meg alaposan a prezentáció vázlatát. Tehát válaszolj a kérdésre: hány dia lesz az előadásomban? Így van, öt van belőlük. Az 1. dia a „Világ városai” című előadás címét és a kártyákon feltüntetett városok nevét tartalmazza. Például Moszkva és Róma a 2. dia rövid információkat tartalmaz Moszkváról, a 3. dia pedig Moszkva képeket. A 4. és 5. dia hasonló információkat tartalmaz Rómáról. Ezután a rajzeszközök segítségével létrehozza a szükséges gombokat.És csak az utolsó szakaszban szervez hiperhivatkozást a diák között! A mai napon egy folyamatosan futó előadást készítünk a „Számítástechnika fejlődéstörténete” témában, ezzel felidézve a 8. osztályos kártyákat, olvassátok el figyelmesen. Az első dián helyezze el a legelső számlálóeszközöket, és írjon rövid információkat róluk. A második dián mindegyikőtök egy-egy tudóst és találmányát ábrázolja, hogy könnyebb legyen a számolás. Vannak ilyen elrendezések az OpenOffice.org Impressben? Hogyan hozhatjuk létre ezeket az összes diaobjektumot animációs effektusok beállításához, valamint a prezentáció folyamatos futtatásához, azaz automatikus diaátmenetek beállításához? Mutasd meg kreativitásodat, kezdjük a munkát! Ne felejtsd el, hogy megtanultuk, hogyan készítsünk saját eredeti hátteret. Ezért, ha Moszkváról írsz, a háttérben egy kép lehet a városról. Mutasd meg kreativitásodat, és készíts egy eredeti interaktív prezentációt. Minden szükséges kép letöltődik a számítógépekre!(Beérkezett előadások ellenőrzése, osztályozás).
    Jó munkát mindenkinek! Elvégeztük a munkát. Mi újat tanultunk ma? Mit tanultunk ma, hogyan kell létrehozni az eredeti hátteret és megszervezni a diák közötti hivatkozásokat. Megismételjük az OpenOffice.org Impress program főbb funkcióit.
Mi az a prezentáció? Milyen előadástípusok léteznek, és miben különböznek egymástól? Milyen objektumokat illeszthetünk be egy prezentációs diába? Hogyan válasszunk különböző háttereket két diához? Hogyan lehet animációs effektust adni egy diaobjektumnak? Hogyan lehet egy prezentációt folyamatosan futtatni? Hogyan készítsünk eredeti dia hátteret? Hogyan lehet hiperhivatkozásokat szervezni a bemutató diákjai között?

Óraterv egy számítástechnika és IKT órához.

Téma: Gratulálok!

Az óra céljai.
    Tanulási cél„Kreatív projekt létrehozása „Én és osztályom” Nevelési cél– a tudáshoz való pozitív hozzáállás elősegítése, a tanulók alkotómunkájának feltételeinek megteremtése, a tanulók alkotóképességének fejlesztése. Fejlesztési cél– a „Számítógépes prezentációk” témában szerzett ismeretek általánosítása, rendszerezése, az anyag elsajátítási szintjének ellenőrzése, a gyakorlati készségek kialakításának folytatása az OpenOffice.org Impress programban végzett munka során.
Az óra céljai.
    Foglalja össze a „Számítógépes bemutatók” témát. Az ismeretek összegzése és rendszerezése Készítsen tesztet „Munka az OpenOffice.org Impressben” témában. Alkalmazza átfogóan a megszerzett tudást, és mutassa meg kreatív képességeit az „Én és osztályom” kreatív projekt elkészítésekor. Kombinálja a kapott munkát, elemezze az eredményeket, összegezze.
Az óra típusa: a VUN ellenőrzése és korrekciója. Az óra típusa: írásbeli felmérés, workshop. Anyagi és technikai felszereltség: számítástechnika terem, multimédiás projektor vetítővászonnal. Didaktikai támogatás: kártyák tesztmunka elvégzéséhez.

4. Mi a neve a rendszerek azon osztályának, amelyben a hiperhivatkozási technológiát szövegelemekre alkalmazzák?5. Írjuk fel az objektumok animációjának beállítására szolgáló algoritmust.6. Írja le a hiperhivatkozás beszúrásának algoritmusát.

LEHETŐSÉG II

1. Mit jelent a „prezentáció” szó?2. Rajzolja meg egy prezentáció legegyszerűbb szerkezetét.3. Töltse ki a táblázatot:

Prezentáció típusa


4. Mi a neve a rendszerek azon osztályának, amelyben a hiperhivatkozási technológiát nem szöveges elemekre alkalmazzák?5. Írjuk fel a kép diába való beillesztésének algoritmusát.6. Írja le az automatikus diaváltás beállításának algoritmusát.
Ma létrehozunk egy kreatív projektet az „Én és az osztályom” témában „információ magáról” kifejezés? El kell helyezned magadról azokat az információkat, amiket a legfontosabbnak tartasz. Ezután összevonjuk az összes eredményt, hozzáadjuk a zenét és megnézzük az eredményt Helyes, folyamatosan fut. Mivel a folyamatosan futó prezentáció nem biztosítja a párbeszédet a felhasználó és a számítógép között. Mentse el a munkáját: „Fájl” - „Mentés másként”. Fájlnévként írja le a vezetéknevét. Vigyük át az összes munkát a számítógépemre a hálózaton keresztül: „Házi mappa” - „Hálózat” - „Samba Shares” - „20” - „Comp-masha” - „Dokumentumok” -. "Projekt" Ön szerint hogyan tudjuk az összes diát összevonni, és egyenként másoljuk be a diákat? Emlékezzünk arra, hogyan lehet folyamatosan futni a prezentációnkat? Így van, minden diához be kell állítani az időt. Hogyan határozzuk meg az időt a dián lévő információ mennyiségétől. A lényeg az, hogy a nézőnek legyen ideje elolvasni a szöveges adatokat és megnézni a képeket. (Időbeállítás). Mi kell ahhoz, hogy a bemutatónk olyan legyen, mint egy rövid videó. (Több dallamrészlet meghallgatása). Tehát a dallam ki van választva. Térjünk át bemutatónk 1. diájára.A tálcán válassza a „Dia módosítása” lehetőséget.Keresse meg a „Hang” - „Egyéb hang” elemet, és válassza ki a kívánt dallamot a számítógép memóriájából. A program szabványos hangokat is tartalmaz, amelyek minden diához beállíthatók.

Felhívjuk figyelmét, hogy nem kell az „Alkalmazás minden diára” gombra kattintania. Mivel ha rákattint, minden diára beállítja ezt a dallamot. Azaz, amikor átkapcsolja a diát, a dallam újra elindul. Nézzük az eredményt. (Nézze meg a kapott projektet, javítsa ki a hibákat).


TÉMA: "A Microsoft Office alkalmazások ismétlése"

Az óra céljai:

  • Ellenőrzés alkalmazási programok ismerete Power Point, Paint, Word, Excel. , ezen programok alapelemeivel való munka képessége., az absztrakt gondolkodás kialakítása..
  • Fejleszteni számítógépes ismeretek, szöveggel, képekkel, táblázatokkal való munkavégzés készségei.
  • Felnevel kreativitás, csapatszellem, pontosság.

Felszerelés: szoftver Power Point, Paint, Word, Excel, utasításkártyák.

Az óra típusa: lecke-verseny

Az óra előrehaladása

І Szervezeti pillanat

Tanár:Jó napot! Örömmel üdvözöljük számítógépes kávézónkban. Ma áttekintő leckénk van. Ebben a leckében áttekintjük a fő alkalmazási programokat: Power Point, Paint, Word, Excel. Az óra verseny formájában kerül megrendezésre, így a csapat sikere mindenkitől függ. Vendégeink pedig értékelni fogják csapatainkat. Sok sikert mindenkinek, kezdjük.

Így, első feladat. Emlékezzünk a számítástechnikai osztály magatartási szabályaira. Minden helyes válaszért a csapat 1 pontot kap.

II Fő rész

Tanár: Mivel vannak olyan vendégek az osztályban, akik nem ismerik jól a csapattagjainkat, ezért kérem a kapitányokat, hogy Power Point segítségével mutassák be csapatukat (ez házi feladat volt). Maximális pontszám 3 pont.

"Vírus" verseny

Tanár: Vírus került a számítógépbe, a táblázat teljes tartalmát részekre bontotta és egy másik táblázatba írta be. Az elkészült táblázat segítségével állítsa vissza az eredeti dokumentumot Excelben. Maximum 3 pont (egy csapatból 4 fő, másik csapatból 4 fő teljesíti a feladat felét)

Cím

Szöveg

Cím

Szöveg

Cím

Szöveg

Cím

Szöveg

lk

Naob

Ska

pszt,

ak

Fizikai szünet

„Dokumentumdekódoló” verseny

Tanár: A. Conan Doyle történetében a bűnöző eredeti kóddal rögzíti fenyegetéseit – kisembereket rajzol. Az okos nyomozó, Sherlock Holmes megoldja ezt a kódot, és elkapja a bűnözőt. Most egy pillanatra: a csapatok 1 pontot szerezhetnek, ha a következő kérdésre válaszolnak: „Mi a kérdéses történet neve?” ("Táncoló férfiak").

Most a csapatoknak meg kell fejteniük a dokumentumot. Az idő 8 percre korlátozódik. (Az egyik csapatból 4 fő, a másik csapatból 4 fő teljesíti a feladat felét). (Az alábbi kódolt szöveg beírásával kapja meg a szöveget. Formázza a szöveget a megadott formátumparaméterek szerint. Amelyek a formázandó szövegrészlet előtti kapcsos zárójelben vannak feltüntetve.)

Használt rövidítések

+ - kezdje a "piros" vonaltól

Vonaligazítás:

  • L- a bal oldali határ mentén,
  • R- a jobb oldali határ mentén,
  • M- a központban,
  • L-R- szélességében.
  • Times, Arial- betűtípus,
  • 10,12,14 ...-betűméret

Stílus:

  • bl- merész,
  • ital-dőlt betűvel

Kódolt szöveg:

(Arial 16 R bl) Az Egészségügyi Minisztérium igazgatójának 22. sz. + Times 18 R bl ) T.V. Anokhina ( + Arial 16 R bl) tanulóktól (Időpontok 18 R bl) 10 osztály ( + Times 20 M ital ) nyilatkozat. ( + Időpont 16 L-R) Kérünk, hogy a számítástechnika tanteremben (14. terem) teljesen új számítógépek telepítésére (18. alkalom L-R bl ital) biztosítsanak forrást (16. alkalom L-R), és internetre kapcsolják őket. ( + Idők 20 L bl ital)2008.03.16 ( + Idők 20 R bl ital) 10-A osztály tanulói

A kész dokumentum így néz ki:

22. sz. MZSH igazgatójának

-TV. Anokhina

10. osztályos tanulóktól

nyilatkozat.

Kérünk, hogy a telepítésre fordítsanak pénzt vadonatúj számítógépek az informatika terembe (14-es szoba), és csatlakoztassa őket az internethez.

2008.03.16

a 10-A osztály tanulói

Maximális pontszám 3 pont.

„Rajzolj tájat” verseny

Tanár: A statisztikák szerint körülbelül 1,5-2 éves korában a gyermek elkezd aktívan érdeklődni a rajzolás iránt, saját „munkáit” készítve elsősorban a falakon, ajtókon és ablakokon. Azok, akiknek a szülei elismerően nézik ezt a gyalázatot, művészekké nőnek fel. És most megtudjuk, hogy a résztvevők közül melyik használt szülői jóváhagyást

Az egész csapat egy számítógépnél rajzol, egyszerre egy emberhez közelítve. A résztvevőket arra kérik, hogy rajzoljanak tájképet. Minden csapat kap tárgyakat tartalmazó kártyákat, minden csapattag húzza ezt a tárgyat. Az idő 10 percre korlátozódik.

Kártyák: nap, felhők, házkeret, virág, folyó, felirat, a ház ablakai és ajtói.

Maximális pontszám 3 pont.

„Annotációk” verseny

Tanár:Általában minden művészi, és nem csak művészi alkotást egy annotáció előz meg, amely röviden leírja annak lényegét. Próbálja kitalálni ezekből a megjegyzésekből, hogy milyen meséről van szó. Ha 1 kísérletre válaszol, 3 pontot kap, 2 - 2 pontot, 3 - 1 pontot.

  • 1.1. kísérlet: A munka fő gondolata, hogy csak a hosszú távú tervezés és előrelátás segít megőrizni nemcsak az egészséget, hanem magát az életet is, egy egyén és egy egész csapat számára. A mű főszereplői közeli rokonok, ami azonban nem szünteti meg a lakhatási probléma megoldásával kapcsolatos nézeteltéréseket (3 pont)
  • 1.2 próbálkozás: Két egyedi projekt alapján épített épület nem állja ki a mesterségesen létrehozott nehéz aerodinamikai körülmények között végzett próbákat
  • 1.3 próba:És csak a harmadik rokon előrelátása és leleményessége, aki a kőlakás szabványos kialakítását részesítette előnyben, lehetővé teszi, hogy mindenki megszabaduljon a mártíromságtól, és akár diadalt aratjon az örök ellenség felett.
  • 2.1 próbálkozás: A munka morálja, hogy az ismeretségek túlzott társaságkedvelése és válogatás nélkülisége bajhoz vezet.
  • 2.2 próba: Az első találkozáskor a címszereplők helyesen viselkednek, és a békés beszélgetésre korlátozódnak. De a második találkozó tragikusan végződik - az egyik beszélgetőpartner túl későn látja a fényt, és egy alattomos színlelő áldozata lesz.
  • 2.3 próba:És csak a legrégebbi szakma képviselőinek (a helyi faipari vállalkozás dolgozóinak) közbelépése áll helyre a status quo.

III. Összegezve. A nyertesek díjazása.

IV.Házi feladat

Ma az órán, rendhagyó formában, megismételtük az összes korábban tanult pályázati programot. A következő leckében egy új alkalmazási program elsajátítására térünk át a Microsoft Office csomagból. Tehát otthon nézzük meg, milyen programot nem tanultunk még.

Ebben a leckében általánosságban beszélünk a Microsoft Office programokról, megvitatjuk funkcióikat és képességeiket. A számítógép hatókörét egy sor program határozza meg. A modern irodákban a számítógépes adatfeldolgozás fő feladatainak ellátásához nem egyedi programokat, hanem irodai szolgáltatási szoftvercsomagokat célszerű használni. A bennük lévő programok közös felhasználói felülettel és egységes megközelítéssel rendelkeznek a tipikus fájlkezelési, formázási, nyomtatási, e-mailezési stb. problémák megoldására. Az ilyen programok készlete az irodai munkához szükséges funkciók teljes skálájával rendelkezik. munkavállaló.

Jelenleg az alkalmazott irodai szoftverek piacát a Microsoft Office 2007 és 2010 csomagok uralják, többféle verzióban, köztük különböző számú fő alkalmazással:

Változat

PowerPoint

Kiadó

InfoPath

Számviteli Express

Standard

Otthonra, munkára és tanulásra

Kisvállalkozásoknak

Szakmai

Profi plusz

Társasági

Maximális

Rizs. 2. A Microsoft Office programok verziói

Alapvető Microsoft Office alkalmazások:

· Access – asztali adatbázis-kezelő rendszer. Könnyen használható környezet az információk gyors és egyszerű nyomon követéséhez, jelentések elkészítéséhez és adatok online megosztásához.

· Az Excel egy program a táblázatokkal való munkavégzéshez. Lehetővé teszi az adatok elemzését, megosztását és feldolgozását.

· A OneNote egy rugalmas szoftvermegoldás, amely egyetlen helyet biztosít szinte bármilyen információ gyűjtésére, gyors keresés és együttműködés eszközeként.

· Az Outlook egy üzenetküldő kliens. Univerzális eszköz ideiglenes és egyéb adatok kezelésére, rendszerezési, rendszerezési és keresési képességgel.

· PowerPoint – lehetővé teszi dinamikus, professzionálisan tervezett prezentációk gyors létrehozását.

· Publisher - üzleti és marketing anyagok asztali nyomtatáshoz, interneten történő közzétételére és e-mailben történő elküldésére szolgáló program. Minden eszközt tartalmaz kifejező anyagok létrehozásához.

· SharePoint Designer – webhelyek fejlesztésére és kezelésére szolgál.

· Visio - megoldás diagramok készítésére és adatok megjelenítésére. Lehetővé teszi összetett információk, rendszerek és folyamatok megjelenítését, elemzését és megosztását.

Word - egy teljes eszközkészlet a szöveggel való munkához.

Lehetővé teszi professzionális megjelenésű dokumentumok létrehozását, és javítja az együttműködés hatékonyságát.

Főleg 3 alkalmazással fogunk dolgozni: Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint.

Microsoft Szó

A Word a legnépszerűbb és legszélesebb körben használt szövegszerkesztő. A szövegszerkesztő olyan program, amelyet arra terveztek, hogy szöveges dokumentumokkal dolgozzon számítógépen: létrehozása, szerkesztése, tervezése stb. A mai nézet szerint a szövegszerkesztő kinőtte a kényelmes szövegbevitelt és -szerkesztést szolgáló eszközt.

A modern szövegszerkesztők funkcionalitása nagyon kibővült, és arra törekszik, hogy kényelmes munkát biztosítson a szöveges információkkal annak minden megnyilvánulásában.

Microsoft Excel

A Microsoft Office Excelre elsősorban azoknak van szükségük, akik munkájuk során számokkal foglalkoznak, például könyvelőknek és tudósoknak. Ez azonban nem meríti ki a táblázatokban rejlő lehetőségeket. Szinte minden olyan esetben, ahol az információk táblázatos formában jeleníthetők meg, az Excel nélkülözhetetlen asszisztens.

Az Excel segítségével gyönyörűen megtervezett táblázatokat hozhat létre, szerkeszthet és nyomtathat. A beépített matematikai és logikai függvényeknek köszönhetően nagyon gyorsan végezhet különféle műveleteket számokkal és szövegekkel egyaránt, egyszerű és összetett számításokat is végezhet. Létrehozhat mindenféle diagramot, grafikont stb.

Microsoft Hivatal PowerPoint

Modern világunkban a prezentációk használata mindenütt jelen van. Szinte mindenhol, ahol a mesemondónak szüksége van a hallgatóra a beszélgetés témájának legteljesebb megértéséhez, prezentációkat használnak. A számítástechnika fejlődésével lehetővé vált a diáknak nevezett „elektronikus poszterek” használata. A diák meghatározott sorrendben összeállítható, az egyikről a másikra való áttérés ideje, a dia megjelenítési effektusai stb. A dia része lehet szöveg, kép, videó stb. A diagyűjtemény prezentációt alkot. A Microsoft Office PowerPoint 2007 ilyen bemutatók létrehozására készült.

A számítógépes programokkal készített prezentáció lehetővé teszi, hogy anyagokat készítsen a bemutatóhoz oly módon, hogy teljesen megszabaduljon a jelentés észlelését zavaró manipulációktól, és csak a szükséges információkat jelenítse meg a képernyőn. Ebben a leckében a Microsoft Office csomagban található főbb programokat tárgyaltuk.

Munka alapvető alkalmazásokkalMicrosoftHivatal

Irodai csomag Microsoft Office 2007 számos alkalmazásból áll, amelyek közül a legfontosabbak: Word, Excel, PowerPoint. Grafikus interfészek Ezek az alkalmazások jelentősen eltérnek az Office 97 - 2003 hasonló alkalmazásaitól. A különbség az, hogy a Microsoft Office 2007 alkalmazások grafikus felületei nem tartalmaznak menüket és eszköztárakat (az Office gomb és a Gyorselérési eszköztár kivételével), ahogyan az a a Microsoft Office 97-2007 alkalmazások ablakai.

A dokumentumtartalommal való munkavégzés fő eszköze a Microsoft Office 2007 alkalmazásablakokban az Szalag. Ez egy új elv a Microsoft Office-alkalmazások grafikus felületének szervezésében, amely új logikát foglal magában az alkalmazásokkal való munkavégzésben. A Microsoft Office 2007 felhasználói felülete, amely intuitívabb, mint a menük és eszköztárak, gyors hozzáférést biztosít a parancsokhoz olyan eszközökön keresztül, mint a füles szalag, ahol a parancsok csoportokba vannak rendezve az általuk végrehajtott műveletek alapján.

A dokumentum egészének kezeléséhez (a fájl kezeléséhez) használja a Fájl menüben összegyűjtött parancsokat, amely a gombra kattintva nyílik meg. Iroda gomb(Microsoft Office logó gomb). A Microsoft Office 2007 menü felépítése és funkcionalitása eltér a Microsoft Office korábbi verzióinak Fájl menüjétől. A menü két panelből áll. A menü alján található a Beállítások gomb az alkalmazás konfigurálásához.

Uralkodó a Microsoft Word 2007 ablakban alapértelmezés szerint el van rejtve. Egy vonalzó megjelenítéséhez az alkalmazás ablakában kattintson a Vonalzó gombra, amely a függőleges görgetősáv felett található.

A Microsoft Office 2007 alkalmazás ablakának alján található állapotsor, amely információkat jelenít meg az aktuális dokumentumról. Az állapotsor konfigurálásához kattintson rá jobb gombbal, és megnyílik az „Állapotsor beállításai” ablak. Egy elem állapotsoron való megjelenítésének engedélyezéséhez vagy letiltásához kattintson az elemre a Microsoft Word 2007 Állapotsor testreszabása ablakában.

MicrosoftHivatalHozzáférés

Munkahelyünkön és magánéletünkben folyamatosan hatalmas mennyiségű információhoz jutunk, amelyet bizonyos módon rendszerezni kell: el kell rendezni, válogatni és tárolni, a könnyű kezelhetőség biztosítása mellett. Számítógép használatával ezeket a feladatokat a legtöbb hozzájuk kapcsolódó művelet automatizálásával sokkal könnyebbé teheti saját magának. Erre a célra a Microsoft Access, az adatbázisokkal való munka hatékony eszköze.

Az adatbázison általában valamilyen információtárat értünk, amely sok hasonló, eltérő tulajdonságú elemet tartalmaz, amelyek bizonyos jellemzők szerint csoportosítva vannak. Az adatbázis kialakítható például diákok, tanárok névsorából, tanulmányi teljesítményre vonatkozó információkból stb.

MicrosoftHivatalOutlook

Az e-mailekkel való munkavégzéshez szükséges e-mail kliens funkciói mellett a Microsoft Outlook egy teljes értékű szervező, amely naptár, feladatütemező, jegyzetfüzet és kapcsolatkezelő funkciókat biztosít. Ezenkívül az Outlook lehetővé teszi, hogy nyomon kövesse a munkáját a Microsoft Office dokumentumokkal, és automatikusan összeállítson egy munkanaplót.

Az Outlook használható önálló alkalmazásként vagy kliensként a Microsoft Exchange Server levelezőszerverhez,

amely további funkciókat biztosít az azonos szervezet felhasználói közötti együttműködéshez: megosztott postafiókok, feladatmappák, naptárak, konferenciák, közgyűlési időpontok tervezése és lefoglalása, dokumentumok jóváhagyása. A Microsoft Outlook és a Microsoft Exchange Server egy platform a dokumentumfolyamatok szervezésére, mivel olyan rendszerrel látják el, amiben egyedi beépülő modulokat és szkripteket lehet fejleszteni, amelyek segítségével további dokumentumfolyamat-funkciók programozhatók (és nem csak dokumentumfolyamat). ), amelyeket a standard csomag nem tartalmaz.

  1. Bosova L.L. Számítástechnika és IKT: Tankönyv 5. osztály számára. - M.: BINOM. Tudáslaboratórium, 2012
  2. Bosova L.L. Számítástechnika: Munkafüzet 5. osztály számára. - M.: BINOM. Tudáslaboratórium, 2010.
  3. Bosova L.L., Bosova A.Yu. Számítástechnika órák az 5-6. évfolyamon: Módszertani kézikönyv. - M.: BINOM. Tudáslaboratórium, 2010.
  1. Kazedu.kz internetes portál ().
  2. Office.microsoft.com internetes portál ().
  3. Thevista.ru internetes portál ().
  1. Mi a Microsoft Office programok alkalmazási köre?
  2. Próbálja meg egyesével futtatni a Microsoft Office programokat a számítógépén. Fontolja meg, hogy van-e különbség ezeknek a programoknak a futtatása között.
  3. Készítsen rövid jelentést egy programról a Microsoft Office programcsomagban.

Program "ktpdat" lehetővé teszi a tanár számára, hogy jelentősen csökkentse a naptári tematikus tervek elkészítésére fordított időt.
A program különösen a tanév naptári keretein belül, az összeállított órarend szerint takarítja meg jelentősen a tanórák időpontjainak egyeztetésére és egy tudományág tanulására fordított óraszám elemzésére fordított időt.

A program jellemzői:

  • - alkalmas az oktatási folyamat különböző formáira (negyedévek, modulok, trimeszterek)
  • - számolja az egyes tanulmányi időszakok óraszámát
  • - időpontokat generál az órákhoz az órarend és az éves naptári órarend szerint (beleértve a „töredékes” terhelésű órarendet is)
  • - lehetővé teszi a naptár formájának kiválasztását (Nap, Nap+orosz ünnepek, orosz ünnepek, hétvégék és ünnepnapok nélkül), amely lehetővé teszi a további oktatási tanárok és külföldi tanárok számára történő használatát
  • - intuitív kezelőfelülettel, kényelmesen elhelyezett kezelőszervekkel, számos felszólítással és a meggondolatlan felhasználói műveletek elleni védelemmel rendelkezik

Így néz ki a „Naptár” adatbeviteli lap:

A program megjeleníti az órák dátumait a kiválasztott formátumban és az órák számát tanévenként:

Nincs más hátra, mint beilleszteni a naptár-tematikus terveibe a kapott órai dátumokat.

A programot Excel 2003-ban és Excel 2007-ben tesztelték

A program 24 feladatból áll (17 fő és 7 bónusz) különböző témákban: információ mértékegységei, számítógép szerkezete, szoftver, logika, algoritmusok, címzés az interneten.

A program végén az eredmény: a szerzett pontok mennyisége, a teljesített feladatok és bónuszok száma, valamint a teljesítési idő.



Célközönség: tanároknak

Javasoljuk, hogy a legtöbb példát 100 másodperc alatt oldják meg. Van egy minősítés a legjobb „megoldókról” (versenyelem).

7-9. osztályban tesztelték. A gyerekeknek tetszik.

Pythonról átépítettem .exe-re, így nagy a méret. A képességeim növekedésével fejlődni fogok.

Kis számítógépes gyakorlati munkák a számítástechnikáról. Hasonló feladatok a következő témákban: „Mértékegységek”, „Algoritmus készítése”, „Információk kódolása”, „Fájlok kiválasztása maszk szerint”.

Használható tananyag ismétlésére, összevonására, valamint különféle tanórán kívüli tevékenységekre.

Célközönség: 8. osztályosoknak

A választható „Számítógépes grafika” elméleti és gyakorlati információkat tartalmaz a szöveg- és grafikus szerkesztőkben való munkavégzéssel kapcsolatos kérdésekről.

A kurzus elvégzése után a hallgatóknak jobban meg kell érteniük a számítógépes grafikát és a grafikával működő programok típusait. Talán néhányan ezzel kapcsolják majd össze leendő szakmájukat.

Ez a tanfolyam célja:

  • Szöveg- és grafikus szerkesztői munkához szükséges készségek és képességek kialakítása, kiadványok és egyszerű prezentációk készítésének képessége.
  • A kognitív érdeklődés, a kreatív tevékenység, az elméleti, kreatív gondolkodás fejlesztése az iskolásokban, valamint az optimális megoldások kiválasztását célzó operatív gondolkodás kialakítása.
  • Memória, figyelmesség, logikus gondolkodás fejlesztése, információs kultúra nevelése.
  • A további programokkal való munkavégzés képességének fejlesztése és a kiegészítő információforrások helyes kiválasztása.
  • Munkakészségek fejlesztése és a modern számítástechnika iránti érdeklődés fokozása.
  • A számítógépes szoftverekkel kapcsolatos ismeretek elmélyítése, általánosítása, rendszerezése

A kurzus felépítése magában foglalja az elméleti anyag tanulmányozását és a gyakorlati órák személyi számítógépen történő lebonyolítását az elsajátított elméleti ismeretek gyakorlati alkalmazása érdekében.

Célközönség: 5. osztály

A bemutató verzióban nem minden lap érhető el, és néhány naplófunkció korlátozott. A bemutató verzió azért készült, hogy megismerkedjen a magazin fő funkcióival.

Tehát a demo verzió funkciói:

  1. A hiányzások számának automatikus kiszámítása tanulónként;
  2. A minőség és a teljesítmény százalékos arányának automatikus kiszámítása egy osztályban a teljes tanulmányi évre és külön a negyedévekre;
  3. Teljesítménydiagramok automatikus felépítése egy adott osztály negyedéveihez.
  4. Az összes negyedéves osztályzat automatikus kiszámítása a teljes tanulmányi évre.

Ebben a verzióban két lap nem áll rendelkezésre szerkesztésre és felhasználásra: Negyedéves eredmények és egy adott tanár összes órájának előrehaladási jelentése.

Tehát a próbaverzió a következőket tartalmazza:

  1. Az összes osztályzat automatikus kiszámítása egy adott tanár összes osztályához és minden tantárgyához;
  2. A tanár összes osztályára vonatkozó haladási eredmények diagramjainak automatikus készítése negyedévre és egy évre;
  3. Automatikus lapgenerálás Tantárgy tanári haladási jelentés



Oszd meg barátaiddal vagy spórolj magadnak:

Terhelés...